Magyar | English | Deutsch


Nyomtatás

Kórháztechnika


A nővérhívó rendszerek általános ismertetése
A nővérhívó rendszerek egészségügyi intézményekben használatosak, ide tartoznak a kórház, idősek otthona, szociális otthon, elmegyógyintézet funkciójú épületek. Az épületek villamos rendszerei közé tartoznak.
A rendszer feladata, hogy a betegek jelzése esetén a nővéreket egy jelzőhanggal értesítse, megmutatva egy kijelző felületen azt, hogy honnan (melyik betegágyról) jött a hívás.

A rendszer részei, felépítése:

központ:a nővérszobába vagy a nővérpultba kerül elhelyezésre, egy LCD vagy egy LED soros kijelző segítségével megmutatja, hogy melyik szobából (melyik betegágyról) érkezik a jelzés. A központ megkülönböztet normál hívást és vészhívást.
lokális szobai központ: minden kórteremben elhelyezésre kerül, funkciója kiszolgálni a kórtermen belüli egységeket, illetve a jelzés törlése a nővér kórterembe érkezését követően innen hajtható végre.
ágy melletti nyomógomb: minden betegágy mellé kerül egy flexibilis madzagon lévő nyomógomb, melyet a betegek fekvő pozícióból meg tudnak nyomni, s ezzel jelzést adni az ügyeletes nővéreknek (normál hívás).
mellékhelyiségi húzókapcsoló: a vizesblokkokban kerül felszerelésre, a WC mellett, a zuhanyzónál, illetve a fürdőkádnál, funkciója, ha valaki a vizesblokkban lesz rosszul, akkor lehetősége van jelzést (vészhívást) indítani a nővérek felé.
folyosói ajtólámpa: minden kórtermi ajtó felett kerül elhelyezésre a közlekedő folyosói oldalra, funkciója, hogy folyamatos vagy pulzáló fényjelzést adjon a nővéreknek (normál hívás esetén folyamatos, vészhívás esetén pulzáló), ezzel is láttatva, hogy melyik kórteremből érkezett a hívás.